Djeco – nasze wybory

Djeco

Niniejszym wpisem rozpoczynamy na blogu mini-serię postów o naszych ulubionych producentach zabawek. Nie bez powodu właśnie teraz, w połowie maja. Za nami długi deszczowy tydzień, przed nami następny, a ja mam nadzieję przy okazji pomóc Wam nieco w kompletowaniu prezentów na Dzień Dziecka.

O tym, że uwielbiamy Lego pisałam już dawno, więc nie będę się powtarzać :) Drugą naszą ulubioną marką jest Djeco. Ten francuski producent od lat słynie z przepięknych kolorowych puzzli i prostych układanek dla maluchów, kreatywnych zestawów, a także dekoracji do dziecięcych pokoików. Już strona internetowa, wizytówka firmy, świadczy o niezwykłej pomysłowości jej twórców. Zajrzyjcie, a małe są szanse, że się nie zakochacie :)

Niewątpliwie największym atutem tych produktów jest ich walor artystyczny: projektowane są i ilustrowane przez wybitnych artystów plastyków. Jako mama dwójki zwracam jednak także uwagę na coś innego - wytrzymałość. Tektura, z której wykonane są zarówno pudełka, jak i same kartoniki jest sztywna i grubo woskowana, co sprawia, że są bardzo trwałe. Polecam gorąco:

1. Dotykowa ruletka - zaawansowany poziom zabawy w zmysły. Uwielbiana przez Lenkę, Kuba nie korzysta z niej w pełni, ale z radością rozpoznaje zwierzaki.
2. Duże klocki edukacyjne. Są zwierzaki, cyfry, kształty i auta, można zbudować wysoooką wieżę, czego chcieć więcej...?
3. Puzzle "Ulice w mieście" - genialne dla dzieci, które nie mają cierpliwości do standardowych puzzli - nie muszą idealnie się zgadzać, aby można było się nimi bawić. Są piękne i pełne szczegółów, idealne do snucia opowieści z drogą w tle ;)
4. Domino ze zwierzątkami. Jest domino, są zwierzątka.
5. Materiałowa piłka, innymi słowy - pokrowiec na balon. Fenomenalny wynalazek! Jest z nami chyba jeszcze od czasów "sprzed bloga", czyli od dawna :) Co prawda nasza ma nieco inny wzór, ale to bez znaczenia.

Chętnie kupiłabym dzieciom pełny asortyment Djeco, powstrzymałam się jednak... aby dać szansę innym :)

blog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djecoblog rodzinny, blog dziecięcy, moda dziecięca, fotografia dziecięca, zabawki, djeco

PS. Niewykluczone, że pojawią się też nasze ukochane ostatnio książki - o ile czas i dzieci pozwolą.

5 komentarzy

 1. Anka (mama Marcysi)'s Gravatar Anka (mama Marcysi)
  13 maja 2014 at 20:48 | Permalink

  uwielbiam Djeco! u nas rządzą puzzle DUO – mama i dziecko + zwierzątka i ich mieszkanie. Jako idealny prezent na roczek sprawdziła się też wieża z klocków 🙂 w użyciu do dziś! :))) hmmm… chyba pora na domino!

 2. Aga's Gravatar Aga
  13 maja 2014 at 21:05 | Permalink

  Właśnie zamierzam od dawna już kupić puzzle Djeco,czas się skusić:-) wszystkie zabawki tej fimy wyglądają świetnie,trudno wybrać.
  Te duże klocki piękne,kolorowe……a książki tak prosimy ,szczególnie dla 2-3latków:D

 3. Joanna Zoneman's Gravatar Joanna Zoneman
  14 maja 2014 at 12:14 | Permalink

  Szukając inspiracji na dzień dziecka trafiłam do Was. Bardzo dziękuję za te pomysły, właśnie zaczynam buszowanie w sieci 🙂
  Pozdrawiamy serdecznie
  Mama i Kalinka

 4. niewyspani's Gravatar niewyspani
  15 maja 2014 at 15:05 | Permalink

  super zabawki, widać, że sprawiają dzieciom wiele radości 🙂

 5. snaphub's Gravatar snaphub
  15 maja 2014 at 15:06 | Permalink

  piękne kolorowe zabawki i super zdjęcia, można wiedzieć, jak były zrobione i jakim sprzętem ? 🙂 wygląda to trochę na 50mm obiektyw z jasnym światłem (f/2.8)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *