Prezentowy wybór mamy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Olympus OM-D E-M5MarkII
OLYMPUS M.17mm F1.8
f/2.8, ISO200, 1/200 s.

Jeśli czekacie, Kochani, na wybór świątecznych prezentów dla sześciolatki i czterolatka... poczekajcie jeszcze chwilę, proszę :) Będzie, będzie lada dzień. Zbieram najlepsze pozycje książkowe i zabawkowe, które sprawdzają się u nas na co dzień, takie pewniaki ze znakiem "Approved by Lena&Kuba". Chcę też pokazać, co faktycznie będzie czekało w tym roku pod choinką na naszych milusińskich, czyli moje matczyne strzały, a, bez fałszywej skromności, rzadko pudłuję ;)

Jeśli zaś chodzi o minione mikołajki... w tym roku, trzeci raz z rzędu, dzieci zwróciły się bezpośrednio do Mikołaja, popełniły barwne epistoły i dostały dokładnie to, o co poprosiły. Pisaliśmy razem, oczywiście, więc miałam - minimalny to minimalny, ale zawsze - wpływ na to, czego sobie życzyły, chociażby na liczbę podpunktów na liście ;) Nie było więc miejsca na moją matczyną inwencję, choć musiałam się nieco wykazać w przypadku Kuby, który poprosił o... prom. Zdecydowanie i wyłącznie. Dzięki, wujku Guglu.

Do rzeczy. Dziś chciałam pokazać Wam moje (!) prezenty. Mając pod dachem naczelnego Grincha Rzeczypospolitej, byłam zmuszona (?!) sama kupić, spakować i podłożyć sobie paczuszkę, coby latorośle nie myślały, że mamusia była niegrzeczna ;) Przy okazji pokażę Wam też inne świeże nabytki, które co prawda nie leżały pod poduszką, ale napawają mnie ostatnio taką dumą (nr 4) oraz radością (nr 5), że zasługują na miejsce w matczynym prezentowniku.

1. Ciepły kardigan - C&A. Tak, zboczyłam z działu dziecięcego. Znowu :) Uwielbiam ich dzianiny. Nie rozciągają się, nie mechacą. Swetry w tym kolorze zniknęły ze sklepu on-line jak świeże bułeczki, ale stacjonarnie wciąż jest szansa. Generalnie jeśli szukacie ciepłych, miłych w dotyku kardiganów o klasycznych wzorach, w niewygórowanych cenach - sprawdźcie te dwie literki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Olympus OM-D E-M5MarkII
OLYMPUS M.17mm F1.8
f/3.2, ISO200, 1/250 s.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Olympus OM-D E-M5MarkII
OLYMPUS M.14-42mm F3.5-5.6 EZ
f/4.5, ISO800, 1/80 s.

2. i 3. Ku mojej wielkiej uciesze wydano u nas tej jesieni dwóch spośród moich ulubiony żyjących pisarzy - Pamuka i Murakamiego. Do dyspozycji mamy dzieła skrajnie różne - nie tylko objętościowo. "Dziwna myśl w mej głowie" to obszerna, epicka powieść, nad którą autor pracował i na którą kazał swoim miłośnikom czekać ponad pięć lat. Głównym bohaterem jest tu nie tylko Mevlut Karataş, uliczny handlarz, ale także miasto Stambuł, którego przemiany od roku 1969 do 2012 możemy śledzić wraz z całą powiększającą się rodziną Mevluta. Książka dla wytrwałych, ale, jak na tego noblistę przystało, z pewnością warta każdej przeczytanej litery. "Mężczyźni bez kobiet" tymczasem to skromny zbiór opowiadań. Co ciekawe, ale chyba nie zaskakujące, ten gatunek prozy polubiłam dopiero wtedy, kiedy zostałam mamą :) Japońskiego pisarza lubię w każdej odsłonie, na pewno także za sprawą genialnej tłumaczki Anny Zielińskiej-Elliot, nic więc dziwnego, że zapragnęłam mieć tę pozycję w swojej biblioteczce. Spoiną zbioru są postaci głównych bohaterów - mężczyzn samotnych, dosłownie i w przenośni. Po pierwszym oglądzie mała rada ode mnie - jeśli nie znacie twórczości Murakamiego, a mielibyście ochotę ją poznać, nie zaczynajcie swojej przygody od tego zbioru. Sięgnijcie po jedną z powieści, "Sputnik Sweetheart", "Kafka nad morzem" czy "Kronikę ptaka nakręcacza".

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Olympus OM-D E-M5MarkII
OLYMPUS M.17mm F1.8
f/1.8, ISO800, 1/80 s.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Olympus OM-D E-M5MarkII
OLYMPUS M.17mm F1.8
f/2.8, ISO200, 1/80 s.

4. Skórzany pasek do aparatu marki Eupidere. Tu mam mały problem. Ile dobrego bym nie napisała na temat tego paska, jego wygody, wytrzymałości i looku, i tak uznacie zapewne, że jestem nieobiektywna. I wcale się nie dziwię, za marką stoją bowiem Diana i Rafał, czyli ciocia o tata Leny i Kuby. Od kilku miesięcy przyglądam się ich zmaganiom z uzyskaniem produktu doskonałego i... oto jest! W lecie testowałam pasek w kolorze koniaku, od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką czarnego. Jeśli chcecie, aby Wasz aparat stał się Waszą biżuterią, a nie wyłącznie neonową niemalże reklamą swojej marki, nie przejdziecie obok Eupidere obojętnie :)

5. Chwaliłam się już Wam tymi butami, wiem. Od momentu, kiedy je założyłam, zaczęłam intensywniej myśleć, czy nie pokazywać swoich wyborów tu, na blogu. Dzięki nim poczułam się 10 lat młodziej, serio. Może to głupio zabrzmi, ale te buty chyba mnie zmieniły :) TUTAJ znajdziecie nieprzyzwoitą wręcz przecenę tych Martensów. A jeśli nie jesteście zwolenniczkami i nigdy nie nosiłyście glanów, polecam taki garderobiany powrót do przeszłości w dowolnej formie. W świątecznym prezencie? Czemu nie!

PS. Zapraszam na przedświąteczną garażową wyprzedaż TUTAJ.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>